Hani i Hamit Mustafes

Hani i Hamit Mustafes

Vëndndodhja: Fushe - Arrez

Adresa: Dedaj, Fushe - Arrez

Tel: 00 355 682357774Numri i Dhomave: 7

Përshkrimi Hanit


Ne ambjentet e Hanit tone do keni mundesi te argetoheni e te kaloni pushime te paharruara duke shtuar; shetitjet ne vende malore,gjithashtu kemi kafshe shtepiake si lope, vica, pula.

Përshkrimi Zones

Fushe- Arrezi eshte nje qytet i ri, i cili gjendet ne rrugen nacionale nga Puka drejt Kukesit dhe Kosoves.Ne qytet gjendet Kisha Katolike e Shen Jozefit.Ketu organizohet Festivali mbarekombetare te instrumenteve te vegjel.Fushe- Arrezi ofron dhe aktivitete te tjera.Keshtu ne malin e Krrabit gjenden livadhe te kendhsme dhe shume kroje natyrore me uje te ftohte,vende keto te pershtatshme per kampigeLloji i ushqimit që mund të konsumoni është ai tradicionali zonës, fli dhe tavë dheu, pite, mish në gaca, prodhimetë ndryshme bylmeti si qumësht, djathë i llojeve të ndryshme, kos i freskët, gjalp, mjaltë, vezë fshati, kërpudha, fruta të stinës dhe të thata, raki dhe verë, etj.

Shërbimet që ofron janë shumë të mira, Akomodimi juaj mund të jetë një relaks i vërtetë. Ju mund të akomodoheni në 3 dhoma plot me dritë dhe në 8 shtretër. Nëse keni fëmijë me vete, ato mund të argëtohen në këndin e lodrave që është posaçërisht për to.Çmimi është vetëm 15 euro i cili përfshin fjetjen, mëngjesin, drekën dhe darkën.