Edmond Gjoni

Edmond Gjoni

Edmond Gjoni
Ka lindur ne Gojan nė vitin 1988. Ka vazhduar shkollen e mesme: Liceu Artistik “Prenk Jakova”, Shkoder nė degen muzike, specialiiteti Oboe, me petagog Andrea Marko, 2002-2006.Nė vitin 2006 ka filluar studimet ne Akademinė e Arteve, Tirane, ne profilin Oboe me petagog Ilir Mėrtiri. 

Nė vitin 2010  ka mbrojtur diplomėn me rezultate te shkelqyeshme. Ka dhėnė koncerte nė filarmoninė e Sarajevės (Bosnje) me Orkestrėn e Akademisė sė Arteve Tiranė dhe nė Tv Shqiptar etj. 

Jeton nė Gojan, Pukė.