Muri me Ēuditshem ne Botė – KURIOZITET

Muri me  Ēuditshem ne Botė – KURIOZITET
Sapo kalon Fushe Arresi nė drejtim tė Urės sė Bardhetit, nė anen e siperme tė rruges dikur nacionale shikon njė mur i cili per nga materiali ndertimor eshte me i veēanti nė gjithe boten. 

Muri ėshtė i ndertuar me goma makinash tė konsumuara qė nuk perdoren. Ky mur i cili eshte shtesė mbi njė mur tė ndertuar me gur, me materialin ndertues goma, ėshtė nė njė lartėsi deri nė dy metra dhe njė gjatėsi rreth dyzet metra, Ėshte funksional se ai mban dheun e njė parcele tė mbjellur me bimė arash dhe pemė. Vetvetiu tė lind pyetja, ky lloj muri a do marrė perhapje mbrenda vendit dhe ndoshta do bėhet njė pervojė botėrore.

Gjithsesi eshtė njė ndertim me intuitė dhe me kuriozitet.


Fotot dhe teksti: Kurt Farka