Presidenti i Republikės, Bamir Topi ju akordo Titullin 'Mjeshter i Madh' Z. Xhemal Meēi dhe Ded Qafa

Presidenti i Republikės, Bamir Topi ju akordo Titullin 'Mjeshter i Madh' Z. Xhemal Meēi dhe Ded Qafa

I. Presidenti i Republikės, Bamir Topi i akordoi z. Xhemal Reshit Meēi Urdhrin “Mjeshtėr i Madh” me motivacionin: “Pėr kontribut tė ēmuar nė etnokulturėn, gjuhėsinė e historinė kombėtare, pėr punėn kėrkimore dhe botimet e rėndėsishme pėr tė drejtėn zakonore, pasurinė leksikore, atė folklorike dhe historike.”

II. Presidenti i Republikės, Bamir Topi i akordoi z. Dedė Nikollė Qafa Urdhrin “Mjeshtėr i Madh” me motivacionin: “Pėr kontribut shumėvjeēar nė rrethin e Pukės, si punonjės i pėrkushtuar dhe drejtues i aftė, pėr arritjet si biznesmen i suksesshėm i cili shquan pėr humanizmin qė tregon ndaj njerėzve nė nevojė.”

V.O. Fotot e Ceremonisė nė Presidencė nuk i disponojme. Po shoqerojmė lajmin me foto tė  bėra pas ceremoniesė. Ju urojmė dy bashkvllezėrve jetė tė gjatė dhe suksese nė punėn e tyre .


Fotot: Kurt Farka.