Lajmet e mira shperndahen si vetetima.

Lajmet e mira shperndahen si vetetima.

Lajmet e mira shperndahen si vetetima.

Filloi puna per rrugen Bardhet-IBALLE. 935 veta e kane parë dhe klikuar Brenda një dite (dt.19 prill 2013) ketë lajm teë publikuar tek FB “KRYEZIU”, që gezoi pukjanët


Franceska Pjetri: - Jo s'eshte e vertete per ata qe kane probleme me syte
Vjollcaa Arlindi: -
Po me behet qefi,me ne fund do dalim ne rruge te mir tek vendlindja ime e dashur KRYEZI
Eduard Alia: - Sot kam kaluar andej, punohet e jo llafe. A e perfundojne eshte tjeter hall.
Gjin Deda:  - Na bani naj vend pune mo
Kryeziu: - Ne qoftese behat kjo rruge per Iballen eshte nje riperteritje e saj. Urime.
Arbana Lleshi”  ....dhe kryeziu do jete edhe me i bukur se c'eshte
Gezim Rrapi: -Ky eshte vetem nje mashtrim elektoral,nuk eshte Hera e pare qe e nigjojme,ka 20 vite qe pd dhe ps e perdorin kete per fushate,shoresoi qe populli nuk do mashtrohet dhe do ta mendoi mire se kujt ja jep voten,shpresoi qe nuk eshte nje mashtrim I rradhes!!!!
Eduard Alia: - Gezim, edhe une ashtu mendova po qenka nje fond gjerman I zhvillimit qe e financon e nuk ka te beje me zgjedhjet (per fat!)
Franceska Pjetri: - Gezim,te pakten me sa mbaj mend une,premtime ka pase gjithmome por asnjehere nuk ka fillu puna.Kesaj radhe ndryshon situata,ata qe bene premtimet ,filluan nga puna..dhe sot po punohet seriozisht..
Gezim Rrapi: - Eduard dhe franceska,fjala juaj ne vesh te perendise!atehere na ngelet te falenderojme banken gjermane!!!
Farie Dervishi Ahmetaj: - Po kjo banka gjermane tani ne prag fushate u kujtua ....... ishalla rregullohet.


 

Nerit Muslia: - Rruga ja rrit edhe me shume vlerat fshatit tone.

Kastriot Luli: - Do zoti me ne fund i jepet pak fryme ne minutat e fundit. Banorve te Kryeziut me kete rruge qe do behet. Por tashme do ju plotesohet deshira atyneve banorve qe kane ngelur ne Kryezi, dhe gomarve dhe kafsheve te tjera qe perdorin ate rruge, se 80% e banorve te kryeziut jane larguar qe me vite. Se sa kepuza eshte grisur ne ato rruge te kryeziut nje zot e di. Ti kishna kuresye ne keto pare qe jane shpenzuar prej vitesh per service makinash dhe kepuze dhe plus gjera te tjera etj etj, do u bente rruge me kater krosi deri ne Iballe te Pukes jo siq flitet me dy krosi prej 5 m

I falenderoj pjesmarrsit edhe aktivizusit e kesaj tendere  me shume respekt.
Pune te mbar dhe me shpejt rezultat te mire.


Emiljana Cukaj: - Ishalla po e rregullojne e nuk e lan ne gjys ,se boll kan rrejt e kan marr fondet
Pjeter Lleshi: - Shpija rrapit te kan rret pleq dhe salia. kesa her po punon rrinja e kryeziut dhe shpresoj do i dalin ne krue te punes me rrespekt te gjithve
Kujdesi Arifaj: - sa per rrugen e kryeziut ju qe nuk banoni ne kryezi mos shqetesoheni fare, rruga po behet, por me mire vone se kurre, por ne kryezezet jemi penguar nga iballja sepse rruga ishte bere me kohe per 5 km qe jane sepse fshati kryezi eshte me i madhi ne rreth por nga popullsia . sa per ato komentet me siper eshte e vertete se banoret ka ikur me shume se gjysma por ma mer mendja se shume do ktheheshin por ju vjen turp se jane bere qytetare ,,, kshu qe uroj te vini si turista.
Ardian Tafili: - Edhe pak dit se mbet rruga pergjys se erdhen votimet e ska ma gur ma as ne prroje
Ledi Eni Hila: - Po shqyr o daj, se boll ma.


Farie Dervishi Ahmetaj: - Pershendetje ti kujdesi arifaj ne qe jemi larguar nga kryeziu nuk jemi larguer per tu bere qytetar se qytetar nuk te ben vendi ku shkon e jeton ne jemi krenar qe jemi lindur e rritur ne kryezi ,ne vijme ne kryezi se na do shpirti sido qofte ai me rruge te shtruara dhe te pashtruarapor ne diskutoim si eshte me e mira gjithsesi ju pershendes te gjithve
Jeta Muslija: - Shyqyr qe do rregullohet se nuk do te thote qe patjeter duhet te jetosh aty. Kush nuk ka deshire ta vizitoje vendlindjen ate vend dhe natyre aq te bukur. Pershendetje dhe respekte per te gjithe.


Ndue Dodaj Banjani qefin veti banjani, po a ka filue apo ka me fillu ,mos valle kure te fitojne nja parti ka me e ba me siguri si ketu e 20 vjet me pare, mashtrime jane keto fushata elektorale.
Kryeziu: -E rendesishme eshte qe rruga e Iballes te rregullohet, sepse Iballja ka tradite dhe kushte qe te zhvilloi edhe turizmin. Kjo rruge hap nje arterie te rendesishme qe rrethi i Pukes te kete frymmarrje.


VO. Per kete teme na sqarojne:


Dod Pepa Pasi lexova me vemendje te gjitha komentet e mesiperme desha te sqaroj te gjith proqeduren e ndjekur per financimin e rruges Bardhet - Iballe. Ne shtator te vitin 2011 komuna Qafe-Mali sebashku me komunen Iballe e vendosen si prioritet te tyre ne rang Qarku ku Qarku Shkoder se bashku me dy rruge te tjera qe jane ajo e Qelzes dhe nje rruge tjeter ne Theth i miratoj si objekte prorioritare te qarkut shkoder dhe me pas ky i fundi ia paraqite Fondite te Zhvillimit te Rajoneve te ngirur prane kryeministrit Dr. Sali BERISHA, i cili permbushi nje premtim te dhene nga deputeti Z,. Ndue Paluca dhe kryetaret e komunave perkatesisht z.Hil Kola dhe z. Gezim Vata. Ky financim eshte nje kredi me interes zero per zonat ruale i marre nga qeveria Shqiptare nga qeveria Gjermane. Pra dhe nje here ky financim eshte financim i qeverise Shqiptare dhe nje premtim i mbajtur nga kjo e fundi per kete zone.