Ardian Pepa

Ardian Pepa

Ardian Pepa
Datėlindje 2 mars 1977, nė Fush Arres.

2001 Diplomuar ne Akademine e Arteve, Fakulteti i Arteve Figurative, Dega "Skulpture".
Udhėheqės diplome Prof. Hektor Dule

Eksperiensa profesionale dhe ekspozitat

2006  Pjesėmarrės nė Panairin e Artit Bashkėkohor nė Qendrėn Ndėrkombėtare tė Kulturės "Pjetėr Arbnori", Tiranė.

2005 Pjesmarrės nė konkursin kombetar kushtuar figures se "SKENDERBEUT".

2005 Drejtor Ekzekutiv dhe realizues i skenes se "Maria Kraja".

2005 Skenografine dhe realizimin e skenes sė "Mis Dea" ne teatrin "Bylis", Fier.

2005 Realizon butaforinė e skenes sė "Mis Shqiperia 2005" ne Kalane e Kanines ,Vlore.

2004 Pjesmarrės nė konkursin kombetar kushtuar figures se NENE TEREZĖS.

2004 Realizon butaforinė e skenes se "Mis Glob" ne amfiteatrin e Durrėsit

2004 Realizon butaforinė e skenes se "Mis Shqiperia 2004" ne kalanė e Beratit.

2004 Realizon butaforinė e skenes se "Maria Kraja" ne sallen e AAB.

2003 Realizon butaforinė skenes sė "Mis Shqiperia 2003" ne Kalane e Lekurėsit, Sarandė.

2003 Realizon butaforinė e skenes se "Maria Kraja" ne TKOB.

2003 Pjesmarrės nė konkursin "ONUFRI "Galerinė Kombėtare tė Arteve Punim nė dru.
2003 Ekspozitė kolektive "Blic" ne QNK-Tiranė.


Ekspozitė e A. Pepes ne Muzeun Historik Kombetar, Tirane

2003 Ekspozitė personale ne M.H.K "TENDENCĖ.

2002 Ekspozitė personale nė galerinė e Fondacionit "Velia". Tematikė e gjerė nė materiale dru, metal, mermer, alabastėr, allēi, qeramikė dhe vizatim 33 punime.

     

2001 Ekpozitė Personale "Plus" nė Galerinė e Akademisė sė Arteve Punime nė dru, metal, mermer, alabastėr, allēi, si dhe vizatime tė ndryshme.

2001 "Lufta pėr jetė" 1 dhjetori dita kundėr AIDS, nė galerinė e Akademisė sė Arteve.

2001 "Start" ekpozitė e organizuar nga "SOROS" me dy punė (dru dhe gur). Nė Galerinė e Akademisė sė Arteve.

2000 Ekspozitė e organizuar nga Kisha Ortodokse nė Galerinė e Akademisė sė Arteve-Tiranė.