Puka Galeri Arti

Vepra arti te piktorit Nexhmedin Zajmi me tematike nga krahina Pukė

Vepra arti te piktorit Nexhmedin Zajmi me tematike nga krahina Pukė
Nexhmedin Zajmi lindi nė Trebisht tė Gollobordės nė Peshkopi mė 1916 dhe vdiq nė Tiranė mė 19 maj 1991. Ai e kaloi fėmijėrinė nėn kujdesin e gjyshes dhe vėllezėrve mė tė rritur, tė cilėt e fusin nė shkollėn fillore tė fshatit tė lindjes. Studimet i vazhdoi nė shkollėn e fshatit Omezhė dhe mė 1931 hyn nė shkollėn teknike tė Tiranės, nė degėn bujqėsore

Vepra te Piktorit Foto Stamo me Tematike nga rrethi Puke

Vepra te Piktorit  Foto Stamo me Tematike nga rrethi Puke

Besmir Latifi

Besmir Latifi
Besmir Latifi ka lindur ne Xath te rrethit Pukė. Ka mbaruar studimet ne Liceun e Durresit nen kujdesin e piktorit te njohur Nikolet Vasija dhe vazhdon Akademinė e Arteve Figurative, Tiranė.

Xhovalin DELIA - Peisazhe nga TOSKANA

Xhovalin DELIA -  Peisazhe nga TOSKANA

Xhovalin DELIA

Xhovalin  DELIA

Vizatime te skulptorit pukjan Ardian Pepa

Vizatime te skulptorit pukjan Ardian  Pepa

Vepra te Skulptorit Pukjan ARDIAN PEPA

Vepra te Skulptorit Pukjan ARDIAN PEPA

Adrian Pepa Cikli Kuajt

Adrian Pepa Cikli Kuajt